Mozaika všedního dne"Jednej tak abys byl šťastný ne aby, ses šťastným jen zdál."

Zwei pistácie prosím

Publikováno 02.05.2017 v 11:14 v kategorii Výlety, přečteno: 34x

A tak se čech domlouval v Rakousku..
Už je to nějaký den zpátky co mi kamarád nabídl,že mě se synem vezme na výlet do Rakouska,jen kousek za hranice. Neváhala jsem a souhlasila ,ví jak ráda cestuji,jenže nemám auto takže těžko bych jela až někam do Rakouska. Takže jsme se vydali na cesty tentokrát autem.Náš cíl byl Mistelbach.
Už kousek za rakouskými hranicemi to vypadalo úplně jinak než u nás,všude byli větrné elektrárny ,ale opravdu všude kam se člověk podíval.
 
Točivé vrtule se samozřejmě líbili i mému synovi,který celou cestu pečlivě sledoval. Když jsme dorazily na místo tedy do Mistelbachu dýchla na mně úplně jiná kultura já vím není to až takový rozdíl jako u nás ale přece jen je to jiné. Šli jsme se projít do nějakého parku,moc milé bylo,jak všichni lidé co šli kolem nás pozdravili to by se u nás v parku prostě nestalo. Vše měli tak hezky upravené,na každém kousku vysazené tulipánky. Poté jsme došli ke kostelu,ke kterému vedlo sice hodně schodů,ale kostel byl krásný. Nevím proč ale já mám na kostely a na starší budovy prostě nějakou úchylku.Kostel byl otevřený tak jsem ho musela navštívit,byl opravdu překrásný i uvnitř.
Poté jsme si ještě prošli město,ale nejlepší bylo když nám kamarád šel kupovat zmrzlinu. Zwei pistácie prosím. A ta slečna za pultem na něj hleděla a nechápala co po ní chce. Ani nevím jakým způsobem jsem jí pak vysvětlila,že chceme dvě zmrzliny po jednom kopečku. Rukama,nohama jsme se domluvily a zmrzlinu jsme dostaly. Kamarád se vztekal celou cestu zpět,že když cizinci jedou k nám my s něma musíme mluvit jejich jazykem ale když čech dojede jen do Rakouska tak se nedomluví tak jako je to trochu divné.. No jako má trochu pravdu,ale my jsme tak malý stát ,že kdo by se učil češtinu že? Myslím,že záleží na lidech co se chtějí naučit. Já taky nejsem nějaký talent na jazyky ale nějakým způsobem se domluvím všude. :-D 

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?